ارسال اصلاحیه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به مجلس | بیماری

: معاون توانبخشی سازمان بهزیستی از فرستان اصلاحیه لایحه قانون پشتیبانی از حقوق معلولان به مجلس در روز شنبه ۲۹ آبان ماه خبرداد.

حسین نحوی نژاد در گفت و گو با اندازه گفت: لایحه پشتیبانی از حقوق معلولان با ۲۵ ماده، چندی قبل از طرف دولت به مجلس شورای اسلامی فرستاده شد.
ایشون اضافه کرد: پس از بررسیای انجام شده، نمایندگان مجلس شورای اسلامی این لایحه رو به ۳۱ ماده زیاد کرده اما پس از اون، شورای نگهبان ایراداتی رو به این لایحه گرفت و لایحه دوباره به مجلس برگشت داده شد.
معاون توانبخشی سازمان بهزیستی با اشاره به ارائه لایحه قانون پشتیبانی از حقوق معلولان به سازمان بهزیستی کشور گفت: پس از برگشت این لایحه به بهزیستی، موضوع در کمیسیون خاص بررسی شد و در آخر مقرر شد اصلاحیه این قانون روز شنبه به مجلس ارسال شه.
نحوی نژاد در مورد جزئیات لایحه قانون پشتیبانی از حقوق معلولان اعلام کرد: با در نظر گرفتن اینکه در این لایحه به مستمری و اشتغال مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور توجه خاص ای شده، تصویب اون می تونه دلیل حل خیلی از مشکلات این قشر شه.
ایشون با بیان اینکه "مستمری پرداختی به مددجویان سازمان بهزیستی کشور کمه" گفت: مستمری که به مددجویان نهادهای حمایتی پرداخت می شه کمه و ما قادر نیستم خارج از قانون این مبلغ رو افزایش بدیم.

منبع :