ارزیابی در تشخیص و درمان اختلالات اسکلتی بررسی می شود | بیماری

اهمیت آزمایش در تشخیص و درمان مشکلات اسکلتی عضلانی در اولین جلسه تخصصی فیزیوتراپی در مشکلات اسکلتی – عضلانی، مورد بحث و بررسی قرار میگیره.

ابراهیم انتظاری دبیر اجرایی اولین جلسه تخصصی در مشکلات اسکلتی عضلانی، گفت: این جلسه به همت انجمن علمی فیزیوتراپی ایران و دانشکده های توانبخشی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور با هدف آشنایی با آخرین تکنیکای درمان و تشخیص مشکلات اسکلتی عضلانی و آشنایی همکاران با مقالات و تجربیات جدید در این مورد از ۴ تا ۵ آذر ۹۵ در هتل المپیک تهران برگزار می شه.

ایشون محورهای مهم در این جلسه رو راه و روش فیزیوتراپی در آزمایش مشکلات سیستم حرکتی با منشاء عضلانی اسکلتی، نقش مدالیتهای الکتروفیزیولوژی و الکتروتراپی در آزمایش، تشخیص و درمان مشکلات سیتم حرکتی با اصل اسکلتی عضلانی، فیزیوتراپی و تکنولوژیای نو در خدمت آزمایش و درمان مشکلات سیستم حرکتی با منشاء اسکلتی عضلانی، نقش واقعیت مجازی در آینده فیزیوتراپی مشکلات سیستم حرکتی با منشاء اسکلتی عضلانی (پلی به فردا)، نقش فیزیوتراپی در مشکلات سیستم حرکتی با منشاء اسکلتی عضلانی در ضایعات ورزشی گفت.

دبیر اجرایی اولین جلسه تخصصی در مشکلات اسکلتی عضلانی در مورد اهمیت آزمایش در تشخیص مشکلات اسکلتی عضلانی، گفت: اگه آزمایش درست انجام شه و مشکلات درست تشخیص داده شن یعنی مریض از جهت انحرافات ستون فقرات، سیستم اسکلتی عضلانی درست معاینه و بررسی بشه این می تونه نقش مهمی در درمان و حتی سرعت بهبودی مریض داشته باشه.

: مثلا اگه کف پا و انحرافات ستون فقرات از سن دبستان و اوایل سن رشد مورد آزمایش قرار گیرد و در صورت مشکل تشخیص داده شه این افراد می تونن از همون موقع مورد درمان و پیشگیری قرار گیرند تا در بزرگسالای دچار انحرافات زانو و ستون فقرات نشن و هم اینکه از تحمیل بار زیاد مالی به جامعه پیشگیری می شه.

انتظاری گفت: این جلسه دارای امتیاز بازآموزی واسه همه فیزیوتراپیستا در مقاطع جور واجور، فیزیوتراپی ورزشی، متخصصین ارتوپدی و بقیه گروه های پزشکی ربط داره.

ایشون اعلام کرد: در حاشیه برگزاری این جلسه نمایشگاهی از جدیدترین لوازم و فناوریای نوین در فیزیوتراپی و هم اینکه کارگاه ها و پنلای آموزشی واسه شرکت کنندگان ارائه می شه و علاقمندان می تونن جهت به دست آوردن جزییات بیشتر به سایت انجمن علمی فیزیوتراپی ایران به نشانی www.iran-pta. ir مراجعه کنن.

منبع :