ارزش غذایی گوشت شتر ! | تغذیه سالم

ارزش غذایی گوشت شتر !

این روزا وقتی واسه خرید گوشت قرمز به بعضی قصابیا یا مغازه های عرضه مواد پروتئینی مراجعه می کنیم در میان شکلای جور واجور گوشت گاو، گوساله و گوسفند با گوشت شتر مواجه میشیم.

این گوشت از نظر قیمت با گوشت گاو خیلی فرقی نداره و از دید شکل ظاهری مثل گوشت گوسفند و گاوه.

امروزه خیلی از شهرنشینان به دلیل عادت نداشتن به مصرف گوشت شتر از خوردن اون دوری می کنن. بعضی خانومای خونه دار هم می گن که این گوشت سفت و دیرپز بوده و ارزش غذایی نداره. حال سوال اینجاس، ارزش غذایی گوشت شتر چه میزانه؟

 

ویژگیای گوشت شتر

گوشت شتر منبع بسیار خوبی از مواد مغذیه و از جهت ترکیبات شیمیایی با گوشت بقیه دامای اهلی مقداری فرق داره. این گوشت در مقایسه با گوشت گاو از اندازه پروتئین و چربی کمتری برخورداره و در مقایسه با بقیه گوشتای دیگه شامل سدیم بیشتر و پتاسیم کمتریه.

 

مقدار ویتامین B کمپلکس و بعضی عناصر معدنی مثل فسفر و کلسیم اون خیلی زیاده. اما باید اضافه کرد که نسبت آهن و روی اون کمتر از گوشت بقیه دامای اهلیه و نسبت کلسیم این گوشت در عضلات ران اون زیادتره.

 

ویتامینای گروه B این گوشت در تقویت اعصاب خیلی موثره و روی اون در تقویت قوای جنسی و جلوگیری از مشکلات در رشد جنین کارآمده.

 

کالری بسیار بالای گوشت شتر قوای بدنی و ایستادگی رو زیاد می کنه و پیشنهاد می شه که بانوان باردار و شیرده، دانش آموزان، ورزشکاران و افراد پیر از خوردن اون غافل نشن.

 

ویژگی اصلی و متمایزکننده گوشت شتر در مقایسه با بقیه گوشتا، از دست دادن مواد هورمونی و آنتی بیوتیک در اون هستش چون که این حیوان در طبیعت آزاد و به دور از پرورش دامی رشد می کنه. هم اینکه وجود مواد طعم دهنده و معطر در گوشت این حیوان موجب تحریک و ترشح غدد بزاقی و شیره معده شده و در نتیجه قدرت جذب رو زیاد می کنه.

 

معمولا از قلم و کوهان شتر در درمان درد پا و کمر و دردهای روماتیسمی استفاده می شه.

از گوشت شتر به همراه کوهان اون که چربی خالص بوده و تقریبا ۸۲ درصد از وزن کل چربی بدن شتر رو تشکیل میده در جفت و جور شکلای جور واجور خورش، آبگوشت و خوراک استفاده می شه. دل، جگر، قلوه، مغز، زبون و دیگه احشای این حیوان هم از نظر ارزش تغذیه ای تقریبا مانند دیگه دامای اهلیه.

 

پیشنهادا

گوشت شترهای کم سن و سال که بین یک تا ۳ ساله هستن از جهت مزه، طعم و نرمی مثل گوشت گوساله است، اما دلایلی که باعث شده مردم فکر کنن این گوشت دیرپزه، به کار گیری گوشت شتر پیره. هر چی عمر شتر بالا بره پیوند بین بافتای گوشت اون زیاد شده و گرما پخت دیرتر بر اون اثر میذاره. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گوشت شتر پیر واسه سرخ کردن هم مناسب نیس چون که اندازه کلاژن اون زیاد و بین سرخ کردن ناپز می مونه.

 

کوهان شتر چربی خالصه. زیاده روی در مصرف اون واسه تموم افراد خصوصا افراد با چربی خون بالا بسیار مضره.

گوشت شتر در بیشتر نقاط به صورت فله ای عرضه می شه، پس هنگام جفت و جور اون دقت کنین که ظاهر گوشت لزج، چسبنده و مترشح نباشه و عضلات سفت و قوام طبیعی داشته باشن.

 

هر نوع بوی عجیب و نامطبوع مانند ترشیدگی، تعفن و کپک زدگی علامت فساد گوشته. خشک و چروکیده بودن از علایم نگهداری گوشت در شرایط ناجور و غیربهداشتیه. این گوشت با دیگه فرآورده های اون (دل، جگر، قلوه و …) باید حتما در داخل یخچالای ویترین دار نگهداری شه.

منبع :