ارزش غذایی گوشت شتر | بیماری

: ارزش غذایی گوشت شتر

:  

 این گوشت از نظر قیمت با گوشت گاو خیلی فرقی نداره و از دید شکل ظاهری مثل گوشت گوسفند و گاوه.

امروزه خیلی از شهرنشینان به دلیل عادت نداشتن به مصرف گوشت شتر از خوردن اون دوری می کنن. بعضی خانوم های خونه دار هم می گن که این گوشت سفت و دیرپز بوده و ارزش غذایی نداره. حال سوال اینجاس، ارزش غذایی گوشت شتر چه میزانه؟
ویژگی های گوشت شترگوشت شتر منبع بسیار خوبی از مواد مغذیه و از جهت ترکیبات شیمیایی با گوشت بقیه دام های اهلی مقداری فرق داره. این گوشت در مقایسه با گوشت گاو از اندازه پروتئین و چربی کمتری برخورداره و در مقایسه با بقیه گوشت های دیگه شامل سدیم بیشتر و پتاسیم کمتریه.
مقدار ویتامین B کمپلکس و بعضی عناصر معدنی مثل فسفر و کلسیم اون بسیار زیاد است. اما باید اضافه کرد که نسبت آهن و روی اون کمتر از گوشت بقیه دام های اهلی است و نسبت کلسیم این گوشت در عضلات ران اون زیادتره.
ویتامین های گروه B این گوشت در تقویت اعصاب خیلی موثره و روی اون در تقویت قوای جنسی و جلوگیری از مشکلات در رشد جنین کارآمده.
کالری بسیار بالای گوشت شتر قوای بدنی و ایستادگی رو زیاد می کنه و پیشنهاد می شه که بانوان باردار و شیرده، علم آموزان، ورزشکاران و افراد پیر از خوردن اون غافل نشن.
ویژگی اصلی و متمایزکننده گوشت شتر در مقایسه با دیگه گوشت ها، از دست دادن مواد هورمونی و آنتی بیوتیک در اون هستش چون که این حیوان در طبیعت آزاد و به دور از پرورش دامی رشد می کنه. هم اینکه وجود مواد طعم دهنده و معطر در گوشت این حیوان موجب تحریک و ترشح غدد بزاقی و شیره معده شده و در نتیجه قدرت جذب رو افزایش می دهد.
معمولا از قلم و کوهان شتر در درمان درد پا و کمر و دردهای روماتیسمی استفاده می شه.
از گوشت شتر به همراه کوهان اون که چربی خالص بوده و تقریبا ۸۲ درصد از وزن کل چربی بدن شتر رو تشکیل می دهد در جفت و جور شکل های جور واجور خورش، آبگوشت و خوراک استفاده می شه. دل، جگر، قلوه، مغز، زبون و دیگه احشای این حیوان هم از نظر ارزش تغذیه ای تقریبا مانند دیگه دام های اهلیه.
پیشنهاد هاگوشت شترهای کم سن و سال که بین یک تا ۳ ساله هستن از جهت مزه، طعم و نرمی مثل گوشت گوساله است، اما دلایلی که باعث شده مردم فکر کنن این گوشت دیرپزه، به کار گیری گوشت شتر پیره. هر چی عمر شتر بالا بره پیوند بین بافت های گوشت اون زیاد شده و گرما پخت دیرتر بر اون تاثیر می گذارد. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گوشت شتر پیر واسه سرخ کردن هم مناسب نیس چون که اندازه کلاژن اون زیاد و بین سرخ کردن ناپز می موند.
کوهان شتر چربی خالصه. زیاده روی در مصرف اون واسه تموم افراد خصوصا افراد با چربی خون بالا بسیار مضره.
گوشت شتر در بیشتر نقاط به صورت فله ای عرضه می شه، پس هنگام جفت و جور اون دقت کنین که ظاهر گوشت لزج، چسبنده و مترشح نباشه و عضلات سفت و قوام طبیعی داشته باشن.
هر نوع بوی عجیب و نامطبوع مانند ترشیدگی، تعفن و کپک زدگی علامت فساد گوشته. خشک و چروکیده بودن از علایم نگهداری گوشت در شرایط ناجور و غیربهداشتیه. این گوشت با دیگر فرآورده های اون (دل، جگر، قلوه و …) باید حتما در داخل یخچال های ویترین دار نگهداری شه.
 

 

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا
  • مطالب در رابطه
  • کلم بوک چوی