ارزش غذایی گندم | تغذیه سالم

گندم پر از املاح معدنیه. اگه خواهان کسب ویتامینای جورواجور هستین، به سراغ گندم برید.حریره گندم با شکر و بادام واسه خونریزی سینه خوبه.گندم، جلوی سرطان روده رو میگیره.

ترکیبات شیمیایی:

آب
۱۳.۶۵ درصد
سلولز
۲.۵۳ درصد
نشاسته و دکسترین
۶۶.۷۷ درصد
مواد قندی
۱.۴۵ درصد
مواد معطر ۱.۸۵ درصد
مواد سفیده ای و گلوتن ۱۲.۵۸ درصد
چربی ۱.۷۵ درصد

– مقدار کافی املاح معدنی و ویتامینای جورواجور داشته و واسه آدم غذای تقریبا کاملیه. علاوه بر مصرف تغذیه ، گندم دارای اثر درمانی بسیاره .

اگه آرد گندم روی پوست مالش بدین، التهاب و ورم اونو از بین می بردو به همین منظور، از قدیم گندم رو در آرامش التهاب ، باد سرخ بکار می بردن و واسه این منظور با مقداری مواد ضد عفونی کننده همراه می کردن تا میکرب اونو هم نابود کنه .

در صنعت از آرد گندم نشاسته می گیرن.

ضماد سوخته گندم با موم و روغن جهت جلای رخسار بی نظیره

گندم چاق کننده و مقوی غرایز جنسیه و بین غذاهایی که با گندم ساخته می شه، سمنو از همه قوی تره، پخته گندم با شکر و بادام به صورت حریره ، اون طور که کم کم خورده شه، درمان خونریزی سینه س.

ضماد پخته گندم با روغن زیتون جهت فروبردن ورمهای گرم و آب پیاز جهت ورمهای سرد خوبه ، و با آب گشنیز جهت تحلیل ورمهای گرم و خنازیر و غدد مجربه .

پخته گندم با سکنجبین جهت بثورات آبکی سودمنده.

روغن گندم که از جوشوندن و پختن گندم در روغن زیتون بدست میاد. جهت رفع قوبا (زخمای جلدی که منشاء عصبی داره) مخصوصا قوبای کودکان و هم اینکه پاک شدن کک و مک و درمون کچلی و ریزش طبقات شاخی پوست خوبه .

جوشونده سبوس گندم درمان سرفه و زکامای سخته . جوشونده سبوس گندم که با عسل شیرین شده باشه، بعد از غذا یبوستایی رو که منشاء اونا تنبلی کبد و تحریکات روده باشه درمان می کنه. از سبوس گندم میشه نون مشکی هم جفت و جور کرد، ولی سنگین بوده ترشی معده رو زیاد می کنه.

توضیحات:

مبتلایان به زخم معده -سرطان دستگاه هاضمه و آپاندیس باید از سبوس گندم دوری کنن.

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه