ارزش غذایی پسته | سبزیجات

مجموعه: خواص مواد غذایی

ارزش غذایی پسته

 ارزش غذایی پسته نسبت به بقیه آجیلا لایق اهمیته

 

ارزش غذایی پسته به نسبت بقیه آجیلا و هم مواد ‏پروتئینی مثل گوشت، شیر، تخم مرغ، و هم حبوبات لایق اهمیت و توجهه. ارزش غذایی پسته شامل کاهش مشکلات انقباضى عضلات، بى خوابى و اضطراب، جلوگیری از سکسکه و … هستش.

مراقبت از پسته کوچولوی خندان:
پسته بیشتر با پوست و در محفظه هاى دردار جهت جلوگیرى از آلودگى به حشرات نگهدارى مى شه. بهترین روش براى نگهدارى از آجیل مغز شده، اینه که اونو درون فریزر نگهدارى کرد تا از رشد قارچ بر سطح دانه ها و مغزها پیشگیرى شه.
روغن پسته چربى به درد بخور براى بدن؟
روغن پسته یه روغن چاشنى دهنده یا طعم دهنده مى باشه و زمانى مرغوبه که بدون هر گونه مواد افزودنى و نگهدارنده باشه و تنها مواد افزودنى مجاز در این روغن آنتى اکسیدانا هستن.

 

شناسایى روغن پسته اصل:
o رنگ روغن پسته سبز پر رنگه و شاید مقدارى رنگ کهربایى هم در اون دیده شه. در برخى موارد هم زردى بسیار کمى در این روغن دیده مى شه.

o طعم روغن پسته کمى تنده و واسه همینه که براى هر خوراکى کاربرد نداره.

o ظاهر روغن پسته شفاف و براقه.

o روغن پسته جزء روغن هایى با نقطه دود متوسطه.
از ارزش غذایى روغن پسته تا کاربرد اون:
روغن پسته، روغنى غنى با مقادیر بالایى از ویتامینا ( K, A, D, E) مواد معنى مثل آهن، فسفر، مس، روى و منیزیم مى باشه. روغن پسته در صنایع آرایشى و طب به کار مى رود و به طور اعجاب آورى ازچین و چروک پوست جلوگیرى مى کنه و نرم کننده ممتازه که سطح بالایى از رطوبت پوست رو تأمین مى کنه و روغنى مناسب جهت ماساژ بدنه.
به سلامت موی خود اهمیت مى بدین!
اگه براتون مهمه که مو سالم داشته باشین بهتره مصرف پسته رو به برنامه هفتگى تون بذارین.

موهای ما نیاز دارن تا علاوه بر شست و شو و رعایت نکات بهداشتی واسه سلامت و درخشندگی و حالت، تغذیه مناسبی هم دارا باشن. خیلی از  مردم فکر می کنن اگه ماده تقویتی به موهاشون بزنن خوبه در حالی که که ساقه مو بافت مرده ایه.

آدمایی که موهای نرم و شکننده ای دارن، می تونن پسته بیشتری مصرف کنن. اگه تارهای موهاتون نازکه، می تونین واسه کلفت تر شدن و درخشندگی اونا از پسته استفاده کنین. پسته منبع روی است و کمبود روی در بدن باعث ریزش مو می شه.
کاهش وزن با مصرف پسته:
مصرف پسته به اندازه کنترل شده و متعادل در رژیم لاغرى بلامانعه و مى تونه مزایایى رو در جهت کاهش وزن و کاهش ترى گلیسرید خون به همراه داشته باشه. البته به شرطی که زیاده روی نشه، هر دانه پسته دارای ۸ گرم کالریه و مصرف روزانه حدود ۵٠ گرم پسته کفایت مى کنه و ارزش غذایی پسته خام هم بیشتر از پسته شوره. پسته مناسب براى رژیم بدنه و براى افرادى که ناراحتى قلبى دارن بسیار مناسبه.

 

 پسته دارای ارزش غذایی بسیار بالاییه

 

ارزش غذایی پسته:

ارزش غذایی پسته به نسبت بقیه آجیلا و هم مواد ‏پروتئینی مثل گوشت، شیر، تخم مرغ، و هم حبوبات لایق اهمیت و توجهه.

o تحقیقات نشون مى دهد که صمغ پسته به طور معنى دارى اثرات خواب آورى، اثر ضد اضطرابى و شلى عضلانى داره که ممکنه در کاهش مشکلات انقباضى عضلات، بى خوابى و اضطراب مؤثره. 

o یکى دیگه از خواص پسته اثر اون بر دستگاه گوارش بدنه.

o پسته مقدار زیادى فیبر داره که مى تونه به هضم غذا کمک کنه. دم کرده ى پوست سبز پسته حالت دل به هم خوردگى و استفراغ رو از بین مى برد.

o از دیگر فواید پسته سردى کبد رو درمان مى کنه و دفع کننده سموم بدنه.

o پسته از سکسکه جلوگیرى مى کنه.

o از دیگر ارزش غذایی پسته میشه متعادل کننده غدد تیروئید رو نام برد.

o استفاده پسته در صبح باعث تقویت ذهن مى شه.

o پسته اسهال معمولى و اسهال خونى خونى رو درمان مى کنه.

o پسته باعث آرامش سرفه مى شه.

o پسته براى تقویت جنسى خیلی خوبه.

 

جمع آوری: بخش آشپزی بیتوته

 .

منبع :