ارزش غذایی و دارویی کدو و تخم کدو | سبزیجات

ارزش غذایی و دارویی کدو حلوایی و تخم کدو

گذشته کدو
کدو اولین بار در مکزیک در حدود ۱۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح کاشته شد و یکی از گیاهان جالیزی به حساب می اومد. ذرت و لوبیا در اون زمان به وسیله مردمون آمریکای لاتین کاشته می شد و به عنوان غذای اصلی مورد استفاده قرار می گرفت. با گذشت زمان و پیشرفت علم کشاورزی و با به کار گیری ژنتیک، بذر کدو اصلاح گردید. بعد بذر اصلاح شده در تولید انبوه استفاده شد.

کدو یکی از اجناس جالیزیه که واسه افراد خام خوار جزء منابع اصلی غذا حساب می شه. مردمون مایا( maya ) از کدو و تخم کدو واسه درمان خیلی از بیماریا استفاده می کردن؛ به خصوص در جفت و جور غذاهای جور واجور از اون بهره می گرفتن. پس از گذشت چندین قرن واسه اولین بار در سال ۱۴۹۲ میلادی کریستف کلمب در سفرنامه خود از کاشت کدو به صورت جالیزی گزارش کرد. بعد ۲۷ سال بعد کاسپرد اسپینوز در سفرنامه به پاناما از کاشت کدو در اون کشور گزارش کرد و اونو هندوانه ایندوها نام برد که بسیار خوشمزه بوده و از اون در درمان خیلی از بیماریا استفاده می کردن. بذر کدو به وسیله اون به اروپا آورده شد و کاشت این گیاه جالیزی واسه اولین بار در اروپا شروع شد. بذر کدو رو در اوایل خرداد ماه می کارن و بعد در شهریورماه برداشت می کنن. میانگین وزن هر کدو ۸ کیلوگرمه که به صورت میانگین هر کدو شامل ۱۵۰-۲۰۰ گرم تخم کدوه.

مواد مغذی کدو
کدو حلوایی دارای مقدار کمی کالریه ( ۲۰ کالری انرژی در ۱۰۰ گرم ) و مصرف اون در غذا واسه کسائی که وزن خود رو کنترل می کنن، مناسبه.

هم اینکه منبع غنی پتاسیمه و واسه افراد دچار فشار خون به درد بخوره، ولی واسه افراد دچار ناراحتی کلیوی مناسب نیس. جذب آهن و منیزیوم اونم خوبه.

کدو حلوایی منبع غنی بتاکاروتنه و رنگ نارنجی اون به دلیل وجود همین ترکیبه. بتاکاروتن پیش ساز ویتامینA و یه آنتی اکسیدان مهم در بدنه که بدن رو از حمله رادیکالای آزاد و اثر تخریبی اونا حفظ می کنه.

کدو دارای فیبر غذایی هم هستش؛ از فیبر موجود در مواد غذایی میشه در درمان خیلی از بیماریا مخصوصاً زیاد شدن وزن ( چاقی )، یبوست، افزایش چربی خون، و دیابت استفاده کرد.WHO* ( سازمان بهداشت جهانی ) پیشنهاد می کنه هر فرد در روز به ۳۰ گرم فیبر نیاز داره که می تونه فیبر موردنیاز خود رو از حبوبات، سبزیجات، انجیر، خرمای خشک،  نونای سبوس دار   و به خصوص کدو تأمین کنه.

مواد مغذی تخم کدو
از ۵/۲ کیلوگرم تخم کدو خشک شده میشه یه لیتر روغن استخراج کرد. از تخم کدو به روش فشردن ( پرس سرد ) روغن استخراج می شه. با به کار گیری این روش کیفیت روغن یا یعنی فایده های درمانی اون حفظ می شه.

اسیدهای چرب اشباع نشده امگا-۶ (ω۶) و امگا-۹ (ω۹)در بدن آدم به پروستاگلاندینا  rostaglandin) و بعد به هورمون ترمبوکزان ( thromboxan ) تبدیل می شه. این هورمون از یه طرف باعث افزایش  کلسترول خوب (HDL)  شده و از طرف دیگه از رسوب چربی در سرخرگا و ایجاد پلاکت جلوگیری می کنه. یعنی میشه گفت که امگا- ۶ و امگا-۹ از انسداد عروق و رسوب چربی در شریان ( سکته قلبی ) جلوگیری می کنن. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین تخم کدو شامل فیبر و املاح، و پر از ویتامینای محلول در چربی ( ویتامین هایA,D,E ) هستش. هر۱۰۰ میلی لیتر روغن تخم کدو شامل ۵۰ میلی لیتر ویتامینه.

ویتامینای E ( توکوفرول ) و A ( رتینول ) از یه طرف آنتی اکسیدان هستن که جلوی عمل رادیکالای آزاد رو می گیرن و از طرف دیگه از ایجاد پلاکت یا گرفتگی رگا، که می تونه از رسوب چربی در شریان به وجود بیاد، جلوگیری می کنن. محققان علم تغذیه گزارش کردن، ویتامین هایA وE جزء ویتامینای پیشگیری کننده از سرطان به خصوص سرطان پروستات هستن. تخم کدو پر از پتاسیم، کلسیم ، فسفر ، منیزیوم ، روی و سلنیومه. هرکدوم از این ترکیبات نقش اساسی در جلوگیری از بیماریای قلبی و عروقی، کاهش فشار خون بالا، بیماریای عفونی روده ای و عفونتای مثانه دارن.
تخم کدو شامل فیتواسترولا و سیتواسترولا هستن. این ترکیبات از یه طرف از رسوب چربی در سرخرگ جلوگیری می کنن و از طرف دیگه خاصیت ضد سرطانی دارن.

فایده های درمانی کدو
– از کدو در درمان بیماریای روده ای مخصوصاً نابود کردن کرم و انگلای روده ای استفاده می شه.

– از کدو میشه به عنوان مسهل در درمان مریضی یبوست و بواسیر استفاده کرد.

– در درمان عفونت های مثانه ای هم میشه از کدو استفاده کرد.

فایده های درمانی تخم کدو
– از مخلوط تخم کدو به اندازه ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری با ماست در پیشگیری از رسوب چربی در سرخرگا و انسداد عروق میشه استفاده کرد.

– با به کار گیری تخم کدو در جفت و جور نونای تیره ( نونای سبوس دار ) از پروستات در مردان و عفونتای مثانه ای در زنان جلوگیری می شه.

– تخم کدو از سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات جلوگیری می کنه.

روشای به کار گیری کدو و تخم کدو
از کدو میشه در جفت و جور سوپ و خورش استفاده کرد. میشه اونو به عنوان ته دیگ در ته پلو استفاده کرد. می تونین اونو چند قطعه کرده و با پوست آب پز کنین ( حفظ بهتر خواص اون ) و در صورت تمایل اونو با مقدار کمی شکر بخورین که بسیار لذیذه.هم اینکه کدو در جفت و جور نونای حجیم هم استفاده می شه. در خیلی از کشورای اروپایی از کدو در جفت و جور نون استفاده می کنن.

تخم کدو رو میشه در تولید نون سبوس دار مصرف کرد. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین میشه از اون در جفت و جور شیرینی رژیمی استفاده کرد. روغن تخم کدو رو میشه به عنوان روغن سالاد مصرف کرد.

بزرگ ترین کشور تولید کننده روغن تخم کدو، چین و کشورای اروپای شرقی هستن. از نظر قیمت، روغن تخم کدو در مقایسه با روغنای گیاهی ارزون تره.
منبع : دنیای تغذیه