ارزشهای غذایی لواشک | تغذیه سالم

ارزشهای غذایی لواشک
 
لواشک چیه؟
لواشک در واقع یه جور عصاره گرفته شده از میوه هاست که کارشناسان تغذیه به اون اکستراکت می گن و با خشک کردن بدست میاد.

خشک کردن از آسونترین و عادی ترین روشای نگهداری مواد غذاییه که عمری به اندازه تمدن بشر داره و امروزه در کشورای جور واجور به شکلهای جورواجور از روشای سنتی تا الگوهای صنعتی انجام می شه.
امروزه با در نظر گرفتن پیشرفت صنایع غذایی روشای جفت و جور لواشک هم تغییر یافته و نمونه های نوین این محصول با نظارت بهداشتی کافی تولید می شه.
پس اگه دوستداران لواشک از اجناس بسته بندی شده که با پروانه های بهداشتی تولید می شن استفاده کنن/ دیگه لازم نیس نگران آلودگی اون باشن.
اما بهداشتی بودن لواشک و نداشتن آلودگی میکروبی به معنی اینه که مصرف اون خوبه ؟ میشه مصرف لواشک رو به افراد جور واجور پیشنهاد کرد؟
به نظر می رسه واسه پیدا کردن جواب این سوال لازمه غیر از حولوحوش بهداشتی ارزشهای غذایی لواشک رو بهتر بشناسیم.
لواشک مغذیه؟
هرچند این محصول خشک شده از میوه های جور واجور تولید می شه و با طعمه های جور واجور از بازار مصرف خوبی در ایران برخورداره اما به درستی تا الان کارای علمی و پژوهشی چندانی واسه آزمایش ارزش غذایی اون انجام نشده.
دکتر حسینی متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در جواب به این سوال که مواد مغذی لواشک چیه و ارزش تغذیه ای اون تا چه حده گفت : غیر از نمک که واسه جلوگیری از فاسد شدن شکلای جور واجور لواشکای صنعتی به مقدار زیاد به اونا اضافه می شه و از مشکلات این ماده غذایی حساب می شه ریزمغذیای به درد بخور و بعضی ویتامینها در لواشک به اندازه خوبی هست و چون ماده اولیه لواشک شکلای جور واجور میوه هاست پس مصرف اون تا حدی فواید میوه رو داره و به مصرف پفک یا چیپس ترجیح داره.
این متخصص تغذیه نداشتن کالری بالا رو مزیت دیگه لواشک به عنوان یه خوراکی بین غذاها دونست و گفت مصرف شیرینیا و چیپس و مواد مشابه همه به دلیل کالری بالا چاقی به دنبال دارن که حالا خوبیش اینه این مشکل با لواشک بروز نمی کنه.
لواشکهای صنعتی استاندارده ؟
در مورد کیفیت لواشک تا الان پژوهشهای معدودی انجام شده که یکی از کامل ترین اونا اولین طرح تحقیقاتی صنعت لواشک کشور با هدف بررسی کیفیت لواشکهای جفت و جور شده از سیبه. در این تحقیق راه های بهینه سازی و بهبود ارزشهای غذایی این نوع لواشک با در نظر گرفتن تاثیر مستقیم شرایط خشک کردن و تغلیظ مطالعه شد و با به کار گیری دستگاه های هموژنایزر و هواگیر تموم ویژگیهای جور واجور فیزیکی ، شیمیایی ، تغذیه ای و میکروب شناختی نمونه های جور واجور استاندارد شدن.
اما درباره دیگرانواع لواشک تا الان مطالعه ای در کشورمون انجام نشده و در تحقیق کامل روی لواشک سیب هم استاندارد مواد مغذی اون بررسی نشده.
لواشکها با هم چه فرقی دارن ؟
دکترحسینی عقیده داره چون لواشک یه جور عصاره تغلیظ شده میوه هاست خواص اونو بایدبا توجه به میوه اولیه شناخت.
در این مورد جالبه بدونیم لواشک آلو واسه درمان یبوست خوبه و لواشک سیب اثر عکس داره.
لواشک زغال اخته هم با در نظر گرفتن مواد ضد میکروبی خود می تونه در پیشگیری از عفونتهای ادراری در خانمها به درد بخور واقع شه.
خلاصه اون که هرچند لواشک رو بیشتر افراد وقتی هوس می کنن با میل و اشتها می خورن ولی باید قبل از میل کردن اون به بهداشتی بودن و خواص غذایی اونم توجه داشته باشن
منبع :rtp.ir