آنچه لازم است در مورد جینسینگ بدانید | طب ایرانی

 

گیاهِ جینسینگ یکی از پُر طرفدارترین گیاهان در طبِ سنتیِ چینه که خواصِ داروییِ بسیاری داره.

چیزی که لازمه در مورد این گیاه بدونین:
گیاه جینسنگ ریشه ای تاریخی داره که به دلیل امتیازات فوق العاده در دارونامه چین معروفیت زیادی به دست آورده. جینسنگ در کشورای غربی و شرقی به دلیل خاصیت نیرو زایی و جوون بخشی استفاده می شه. این گیاه یه تقویت کننده طبیعیه که به انرژی زایی ذهن و بدن کمک می کنه. این گیاه توانایی ایجاد تعادل در استرس جسمی و روحی داره. در کاهش خستگی، مقابله با سرما خوردگی و آنفولانزا، افزایش قدرت حافظه و بسیاری موارد دیگه استفاده می شه.

شکلای جور واجور جینسینگ عبارتند از:
* جینسینگ آمریکایی   
* جینسینگ آسیایی
* جینسینگ قرمز یا چینی
* جینسینگ وحشی

رهایی ازاسترس و افسردگی: جنسینگ یه تقویت کننده و نیروزای فوق العاده س. این گیاه در مقابله با ترکیبی از افسردگی، استرس و سر درد کمک کننده س. این گیاه باعث بهتر شدن کارکرد مغز و مرکز حافظه می شه. جینسنگ رو میشه به چای روزانه اضافه کرد یا به طور جداگونه مصرف کرد تا این منافع رو به دست آورد.

 

جینسنگ توانایی بهبود در ایجاد تعادل بین انتقال دهنده های عصبی از مغز شامل سروتونین، دوپامین، نوراپی نفرین و اپی نفرین داره. این گیاه سیستم ایمنی بدن رو اثبات می کنه و ذهن رو از افسردگی دور می کنه.

جنسینگ ایستادگی رو زیاد می کنه و قدرت روحی و جسمی رو پیشرفت میده. یه فنجون چای جینسنگ پس از یه روز کار طولانی تموم انرژی از دست رفته رو به شما بر می گردونه.
توازن فشارهای جسمی و روحی: جینسینگ در بهبود سطح انرژی بدن، سرزندگی، دقیق شدن و فوکوس کردن وهوشیاری سریع استفاده میشن. هم اینکه واسه نابود کردن خستگی، نوسانات خلقی، استرس و سندرم قبل از قاعدگی استفاده می شه.

 

وقتی که شما یه کار سنگین و یا هر کار فعالی که نیاز به انرژی ذهنی و جسمی زیادی داره دارین می تونین یه فنجون چای جینسینگ یا کپسولای جینسینگ رو واسه به دست آوردن انرژی فوری استفاده کنین. خیلی از ورزشکاران هم به کار گیری جینسنگ رو واسه به تعادل رسوندن انرژی از دست رفته خود شروع می کنن.

درمان سرطان: جینسینگ گیاه قدرتمندی واسه پیشگیری و کنترل سرطان و مشکلات جدی اون هستش. جینسنوزیدا ترکیبات شیمیایی هستن که فایده های درمانی اونا در پیشگیری از سرطان اثبات شده. جینسنگ شامل جینسنوزیده که به اون کمک می کنه تا یه عنصر عجیب در درمان سرطان باشه. اگه گرفتار به سرطان هستین، لطفا قبل از به کار گیری جینسینگ با دکتر خود مشورت کنین.

درمانی واسه دیابت نوع ۲: خیلی از تحقیقات گذشته اثرات مثبت جینسینگ در کاهش سطح قند خون در بیماران گرفتار به دیابت نوع ۲ رو به اثبات رسونده ان. این تحقیقات ثابت کردن که به کار گیری جینسینگ واسه کاهش سطح قند خون خطری نداره. همیشه باید تداخلات جینسنگ با داروهای تجویزی استاندارد واسه افراد دیابتی رو بررسی کرد.

تقویت سیستم ایمنی: جنسینگ به تحریک کارکرد سلولای ایمنی مثل لنفوسیتا و نوتروفیلا کمک می کنه. در درمان افراد گرفتار به برونشیت زیاد و بقیه مشکلات تنفسی هم استفاده می شه. تموم این کاربردای خاص جینسینگ رو محبوب ترین گیاه چین کردن.

زمینه مصرف:
* رهایی ازاسترس و افسردگی
* توازن فشارهای جسمی و روحی
* درمان سرطان
* درمانی واسه دیابت نوع ۲

منابع:

theherbdepot.com

parsegard.com

جمع آوری سلامت اکاایران