آنچه درباره چای سبز نمی دانید | طب ایرانی

 

 

کاتچینا خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و با کنترل آسیب DNA و توقف رشد تومور، از سرطان پیشگیری می کنن.

 

تحقیقات انجام شده در مرکز سرطان امریکا نشون میدن در زنائی که چای سبز می خورن، خطر دچار شدن به بعضی سرطانای دستگاه گوارش مخصوصا سرطان مری، معده و کولورکتوم (بخش انتهایی روده بزرگ) کمتره. یافته های این مطالعه در نشریه امریکایی تغذیه بالینی به چاپ رسیده.

واسه انجام این تحقیق در حدود ۷۵۰۰۰ زن چینی میانسال و سن و سال دار انتخاب شدن. در اول مطالعه مصرف چای، نوع چای مصرفی و اندازه اون در این گروه بررسی شد. یافته ها نشون داد که مصرف منظم و همیشگی چای سبز (دست کم ۳ بار در هفته، به مدت بیشتر از ۶ ماه) با ۱۷ درصد کاهش خطر دچار شدن به سرطان های گوارشی همراه س. با مصرف مقادیر بالاتر چای سبز، درصد کاهش خطر این نوع سرطانا بازم بیشتر بود. به خصوص در کسائی که ۲ تا ۳ فنجون چای سبز در روز (دست کم ۱۵۰ گرم چای در ماه) می نوشیدن، خطر سرطانای گوارشی ۲۱ درصد کمتر گزارش شد و در زنائی که به مدت ۲۰ سال دائم از چای سبز استفاده کرده بودن، خطر این نوع سرطانا ۲۷ درصد کمتر از بقیه بود.

چای سبز شامل ترکیبات شیمیایی طبیعی موسوم به پلی فنلا از جمله کاتچینه. کاتچینا خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و با کنترل آسیب DNA و توقف رشد تومور، از سرطان پیشگیری می کنن.

 

 

 

منبع: seemorgh.com

جمع آوری سلامت اکاایران جمع آوری سلامت اکاایران